Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Antakya OSB    İskenderun OSB    Künye    Linkler    Osmaniye OSB    Ö.Telefonlar  
EKOGÜNDEM
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

MKÜ'de akademik kadro eleştiri konusu

MKÜ'de idareciler eğitimi tozpembe gösterse de Öğrenciler gerçekleri dile getirmekten çekinmiyor...

Kategori  Kategori : Ekonomi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 1
Tarih  Tarih : 03 Haziran 2010, 12:55

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İskenderun’da yerel yayın yapan yerel bir televizyon kanalının gençleri kentin yöneticileriyle buluşturduğu programda Mustafa Kemal Üniversitesi gençliği MKÜ’nün öğrencilerin beklentilerine cevap veremediğinden yakındı.
 
Panele, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Müfit Tennioğlu ve MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda konuk oldu. İskenderun ekonomisi, kentin sosyal ve kültürel yapısı ile Mustafa Kemal Üniversitesi’nin öğrencilere sağladığı imkânların tartışıldığı programda gençler zihinlerini meşgul eden soruları da dillendirme imkânı buldu. Güney TV’nin koordine ettiği program İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşti.
 
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Canda, panelden erken kalkınca MKÜ’lü öğrencilerin eleştirilerini duyamadı. Paneli izleyen gençlerden bazıları Rektör’ün MKÜ’nün 20 bin öğrencisi olduğundan bahsettiğini oysa panelin yapıldığı solanda koltukların bile boş olduğunu, üniversitenin akademik kadrosunun yetersizliğine dikkat çekti. Bazı öğrenciler, İskenderun Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu’nun örnek göstererek Karaağaç beldesinde lise görüntüsünde bir okulda eğitim gördüklerini, uzman kadrolarının yeterli olmadığını bir kadronun akademik unvanla geçiştirmesine vurgu yaparak, Rektör Canda’nın yaptığı konuşmayı çürütür tarzda yorumları dikkat çekti. Toplantısı dolayısıyla panelden erken kalkan Prof. Dr. Canda’nın işitmediği bu eleştirileri MKÜ’nün idareci ve uzman kadroları oturdukları koltuktan dinledi.
 
Programda İTSO Başkanı Tennioğlu, İskenderun Körfezi’nin sanayi gelişiminin baş döndürücü bir hızla ilerlediğini, bu süreç içinde üniversite ve sanayinin içe içe gençlerin eğitiminin yanı sıra istihdamını sanayi ile paralel düşünüldüğünü anlattı.
 
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, üniversitenin sanayi bölümlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel bölümlerle de daha da zenginleşeceğini anlattı. 20 bin öğrencinin üniversitede eğitim gördüğünü anlatan MKÜ Rektörü Canda, akademik kadro ve öğrenci sayısıyla MKÜ’nün Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden birisi olduğunu söyledi.
 
İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, kentin üniversite gençliğine hitap edecek şekilde sosyal tesis ve eğlence mekânları oluşturacak projelerini yaşama geçirmek için gayret ettiklerini belirterek “Her şey gençler için. Her şey sizler içindir” dedi.
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

r.k [ 16 Haziran 2010, 23:50 ]
bence rektör diğer rektörlerle yaptığı öğrenci sayısı artış sohbetleri yerine eğitim kalitesini sakarya üniversitesinin nasıl arttığını bi sorsun...

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

Döviz

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.9147 2.92
  Euro 2.4215 2.4375
Serpil KORKMAZ

Serpil KORKMAZ
Beldeler seçim sonucunu etkileyebilecek mi?
Süheyl Türkolğu

Süheyl Türkolğu
BAYRAM...?
Mehmet Çetin

Mehmet Çetin
Türkiye'deki Siyasi Hareketlilik
Erol AYGEN

www.ekogundem.org
Erol AYGEN
TDK PARTİLER ÜSTÜ KORUNMALI

GALERİ

ANKET

İskenderun'da Yamaç Paraşütü festivali düzenlenirse kentin ekonomisine katkı sunar miı?Tüm Anketler

Hava DurumuRSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi